Kategorie
Bez kategorii

Billboard ocala przed covidem

Od czasu rekomendacji wielu biskupów diecezjalnych, by w związku z pandemią Komunię św. przyjmować na rękę, nasiliły się głosy, że jest to profanacja. Naturalnie nie tłumaczy się od razu dlaczego biskupi wzywają do profanacji (dopiero w bardziej zaawansowanych wyjaśnieniach można się dowiedzieć, że są to w rzeczywistości masoni, którzy dążą do likwidacji Kościoła).

Na początku pandemii mieliśmy dziennie kilkanaście, później przez długi czas kilkadziesiąt wykrytych zarażeń covid. Można więc przyjąć, że zarażenie się od chorej osoby przyjmującej Najświętszy Sakrament do ust było mało prawdopodobne. Teraz sytuacja się zmieniła. I milczenie Episkopatu mogło prowadzić nie tylko do zgubnych postaw natury dogmatycznej, ale i do konsekwencji związanych z ryzykiem zarażenia.

Nikt nie reagował do tej pory na różne oddolne inicjatywy istniejące w internecie. Jednak włączenie się w to akcji billboardowej sprawiło, że biskupi musieli odpowiedzieć – Komisja Episkopatu Polski ds. liturgii wydała jasno wypowiedziała się w tej sprawie. I właśnie to jest zasługą Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej to, że w ogóle na ten temat ukazał się komunikat. Może w ten sposób Stowarzyszenie przyczyniło się do uchronienia niektórych osób przed covidem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *